Ferie dobiegły końca – czas na krótkie podsumowanie

 Przez dwa tygodnie dzieci chętnie odwiedzały świetlice, aby wziąć udział w przygotowanych zającach plastycznych. W pierwszym tygodniu wykonywały ramki do zdjęć, zawieszki ścienne, serca z wikliny papierowej oraz breloczki do kluczy. W drugim tygodniu, oprócz zajęć plastycznych podczas których dzieci zapoznały się z techniką decoupage, miały możliwość uczestniczenia w dwóch wyjazdach do kina oraz Radia w Nakle nad Notecią.

            Podczas pierwszego wyjazdu 25 stycznia dzieci obejrzały bajkę  „Mały Książę”, a następnie udały się do studia nagraniowego Radia Nakło. Pani Joanna Wronka-Krzemińska pokrótce wprowadziła wszystkich w tematykę spotkania. W tym dniu mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca w radiu i czy jest ciekawa. Następnie Pan Zbigniew Borek zaprosił dzieci do studia nagrań. Każdy chętny miał możliwość nałożenia słuchawek i powiedzenia kilku słów do mikrofonu, a potem przesłuchania swojego nagrania.

            Drugi dzień wyjazdu odbył się 29 stycznia, rozpoczęliśmy go od zwiedzania Przystani Nakło. Również tam, dzieci miały możliwość uczestniczenia w prowadzonej na żywo z studia plenerowego audycji radiowej. Następnie cała grupa udała się do kina. Tego dnia oglądaliśmy „Bella i Sebastian II”. Film spodobał się małym, jak i tym starszym widzom, bo i pośmiać się można było, i wyciągnąć dla siebie wnioski. Po seansie dzieci z mnóstwem wrażeń wróciły bezpiecznie do domów.

            Przygotowane wyjazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas każdego wyjazdu, było z nami 60 dzieci z Gminy Mrocza.

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć pełną galerię.

15