II Warsztaty Kajakowe już za nami

W dniach 6-10.07.2015 r. odbyły się II Warsztaty Kajakowe 2015 „Łączy Nas woda, poznaj nasz region” zorganizowane przez Towarzystwo Rozwoju Ziemi Mroteckiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, a współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
Grupa dzieci i młodzieży licząca 15 osób z terenu gminy Mrocza pierwsze dwa dni uczyła się zasad bezpiecznego zachowania na wodzie, zapoznała się ze sprzętem kajakowym i ratowniczym. Uczestnicy ćwiczyli techniki pływania kajakiem oraz prawidłowego manewrowania.
Trzeciego dnia uczestnicy warsztatów brali udział w spływie kajakowym z Puszczy do Rościmina. Doskonalili swoje umiejętności i wykorzystywali poznane techniki pływania kajakami jedno i dwu osobowymi. Obcowali z przepiękna przyrodą Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. W czwartek natomiast wyruszyliśmy poznawać rzekę Noteć na odcinku Chobielin - Nakło. Mimo deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili. Ostatni dzień warsztatów odbył się w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy płynąc rzeką Brdą poznawali miasto od strony wody. Spływ był okazją do poznania zasad poruszania się po rzece na której pływają małe statki oraz ćwiczy młodzież z bydgoskich klubów wioślarskich. Zakończenie spływu odbyło się na Przystani Powiat Nakielski, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wspólne zdjęcie.
Warsztaty prowadzone były przez Instruktora Kajakarstwa Polskiego Związku Kajakowego, Ratownika WOPR, członka 12 Drużyny Ratowniczej WOPR w Nakle nad Notecią Michała Raczyńskiego. Przy spływach kajakowych pomagali Włodzimierz Michalski - Instruktor kajakarstwa PZKaj oraz Ratownik Wodny Szymon Cyganek. Zajęcia animacyjno-integracyjne prowadziła Anna Żydek animator z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

 

01

 

 

02

 

 

03

 

 

04

 

 

05

 

 

06

 

 

07

 

 

08

 

 

09

 

 

10

 

 

11

 

 

12

 

 

13

 

 

14

 

 

15

 

 

16

 

 

17

 

 

18

 

 

19

 

 

20

 

 

21