Jasełka u „Wesołych Misiów”

Tegoroczne spotkanie świąteczne przedszkolaków odbyło się 17.12.2014 r. w Wiejskim Domu Kultury w Witosławiu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Kamila Łączna Dyrektor MGOKiR w Mroczy, która złożyła dzieciom oraz pozostałym gościom życzenia świąteczne, a także wręczyła dzieciom z grupy Wesołe Misie słodkie upominki. Wśród gości pojawiła się także przedstawicielka władz miasta Mrocza Pani Joanna Murawiec, która w imieniu swoim oraz Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza również złożyła zgromadzonym bożonarodzeniowe życzenia oraz wręczyła drobne upominki dzieciom. Na jasełka został zaproszony także Ks. Leonard Polley Proboszcz Parafii w Orlu, który po zakończonym spektaklu odmówił modlitwę i wraz z gośćmi podzielił się tradycyjnym opłatkiem. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć przede wszystkim najważniejszych dla przedszkolaków gości jakimi byli rodzice oraz bliscy maluszków.

Dzieci podczas bożonarodzeniowego spotkania zaprezentowały zgromadzonym montaż słowno-muzyczny. Maluszki zaśpiewały między innymi „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” a także inne kolędy i pastorałki. Na zakończenie przedstawienia dzieci zaprosiły do wspólnego kolędowania swoich rodziców oraz najbliższych. Wszyscy wspólnie odśpiewali zananą kolędę „Cicha Noc”.

Podczas spotkania wigilijnego przedszkolaków odwiedził tajemniczy gość z dalekich stron – Gwiazdor, który każdemu dziecku wręczył prezent. Maluszki były zachwycone, a na ich twarzach malowały się uśmiechy. Każdy, kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie z Gwiazdorem. Zadowolone i radosne dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi na zakończenie świątecznego spotkania zasiadły do wspólnego poczęstunku.